Тикет на денот (вторник, 27.09.2022)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Стигнавме до крајот на третото по ред издание на лигата на нации. Останаа да се решат уште дилеми во однос на тоа кој ќе биде победник во групата, а и кој ќе се спушти еден ранг подолу. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Швајцарија – Чешка – 3+ @ 2.08 во Mozzart

И покрај победата в Шпанија пред неколку дена, Швајцарците немаат шанса за лидерското место. Сепак се уште немаат обезбедено ниту опстанок во А двизијата, па против Чешка им е неопходен макар бод. Чешка го доживеа најубедливиот пораз на домашен терен против Португалија и со малку ентузијазам стигнува во Ст. Гален. Исто така треба да нагласиме дека гостите не патуваат во Катар, а дополнителен удар би било елиминацијата од дивизија А. Како и да е, овде типуваме 3+ со квота 2.08 во Mozzart.

Норвешка – Србија – ГГ3+ @ 2.35 во Bet365

Прашањето се победник во групата ќе се одговори во Осло. Овие две селекции прикажаа убедливо најмногу, додека Словенците и Швеѓаните остануваат како трето и четвртопласирани селекции. Овие две селекции имаат двајца фантастични голгетери кои се лидери на листата на стрелци во Лигата на нации, но и во англиската Премиер лига. На домаќините им е доволен и бод, благодарение на победата во Белград, па нема сомнеж дека Србите ќе играат ултра офанзивно. Овде очекуваме притисок на двете страни, па типуваме ГГ3+ со квота 2.35 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.89

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk