Трагедија на релито Дакар: Камион прегази Италијанец! (Видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Голема трагедија се случи на релито Дакар за време на деветтата етапа на трката со камиони, кога еден навивач го загуби животот откако беше прегазен.

Возилото на Алеш Лопаис го прегази навивачот, откако не го забележал дека се наоѓа на патот каде се движел.

„Имам многу лша вест. Ми кажаа дека кога сум се вратил од деветтата етапа сум прегазил човек. Тој беше повреден, а во следните два часа на пат кон болница доживеал срцев удар“, кажа Лопаис.