Трајковски со спектакуларна одбрана се најде во топ-5 во Лига Европа ?


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Чуварот на мрежата на Еурофарм Пелистер, Благојче Трајковски се најде во топ-5 одбрани на колото во ракометната Лига Европа.

Трајковски на мечот против Кадетен Шафхаузен беше навистина одличен, па имаше и неколку феноменални интервенции, а една негова спектакуларна одбрана се најде на листата на најдобри на колото.