Тренерот на Ѓоковиќ заврши на операција


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Горан Иванишевиќ по Ју-Ес Опен кажа дека ќе оди на операција на коленото, која беше успешна и испрати порака од болница.

Тренерот на Новак Ѓоковиќ соопшти дека се чувствува добро по операцијата и наскоро повторно ќе му се приклучи на српскиот тенисер.

„Добро сум, му благодарам на мојот доктор Јелиќ и целиот тим на специјалната болница Света Катарина. Се чувствувам како дома, ви благодарам“, објави Иванишевиќ.