Вардар се засили со нови голмани – Али Сафар и Мартин Томовски!

Македонскиот првак Вардар денеска го промовираше тренерот Веселин Вујовиќ, по што беа претставени и две засилувања за следната сезона.

Вардар се засили со двајца нови голмани кои ќе му се приклучат на Борко Ристовски на голот, а тоа се младиот репрезентативен чувар на мрежата на Македонија, Мартин Томовски и голманот на Кувајт, Али Сафар.