Вардар во група со европскиот шампион


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Денес се одржа ждрепката за ЛШ за следната сезона.

Македонскиот клуб Вардар беше во третиот барабан и му се падна да игра против европскиот шампион, Киелце во групата Б.

Останатите противници на Вардар се: Рајн Некар, Загреб, Мешков Брест, Сегед, Цеље и Кристијанштад.