Видиќ: Треба да завршам во затвор за да добијам функција во српскиот фудбал


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Поранешниот српски фудбалер Немања Видиќ се кандидира за претседател на Фудбалскиот сојуз на Србија, но пред изборите ја повлече кандидатурата.

Видиќ сè уште не може да го преболи фактот дека нема функција во српскиот фудбал.

„Како тоа, Драган Џајиќ кој беше во затвор, како и Звездан Терзиќ, ги водат двете најголеми организации во српскиот фудбал. Тоа е порака за сите луѓе во Србија дека не се гледа работата“, вели Видиќ.