„Во Баерн стигнувам бидејќи и понатака сакам да бидам ѕвезда“


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Ренато Санчез после Европското првенство ќе се приклучи на подготовките на Баерн кој порано во оваа годиан за 35 милиони евра го до доведе од Бенфика.

Португалецот е уверен дека во Минхен може да продолжи со игрите од ЕВРО, каде што многумина ги воодушеви.

„Се радувам за тренинзите во Баерн, но и во Баерн треба да се радуваат на мене. Имам големи цели. Сакам да освојувам титули со Баерн. Од првиот момент сакам да помогнам на новиот клуб“, рече Санчез па додаде:

„Во Баерн сакам да го продолжам она што го работев во Бенфика. Бев ѕвезда и клучен играч на Бенфика, доаѓам тоа да бидам и во Баерн“.