Вуко Борозан потпиша за РК Вардар


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Ракометарот на Црна Гора, Вуко Борозан следната сезона ќе игра во Вардар.

Вуко потпипа 1-годишен договор со можност за продолжување.

Левиот бек кој е висок 203 центиметри играше за Либек. Црногорецот има играно на две ЕП за репрезентацијата на Црна Гора.

Борозан ја почна кариерата во Ловќен каде играше се до 2012-та година. Две сезони играше во Карловац, па потоа во Металург. Во 2014-та година потпиша за Либек.