Згодна Русинка која го освои Вимблдон стави силикони (Фото)


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Поранешната руска тенисерка Софија Жук, која поради повреда се повлече од спортот во 2020 година, повторно е главна тема во медиумите.

Жук изгледа прекрасно, а благодарение на нејзиниот атрактивен изглед секогаш е во центар на внимание, додека најнова вест е дека поранешната јуниорска шампионка на Вимблдон си ги зголемила градите.

Софија во 2015 година го освои јуниорскиот Вимблдон без загубен сет и во кариерата заработи околу 400.000 долари, но сепак сериозните болки во грбот ја спречија да изгради подобра кариера.

Атрактивната Русинка во моментов живе во Мајами, а на социјалните мрежи е ептен популарна поради „жешките“ фотографии.