Зверев го покани Гвардиола да му биде – тренер (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Германскиот тенисер Александер Зверев игра одлично на Вимблдон и веќе обезбеди осминафинале, а неговиот меч против Нори го гледаше тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола.

Зверев му се обрати на Гвардиола и го покани да му биде тренер доколку некогаш реши да се повлече од фудбалот.

„Ако некогаш се повлечеш од фудбалот, дојди да ме тренираш мене“, кажа Зверев и ги насмеа присутните на трибините.