Ѕвездата на Турција револтирана: Ја расплакавте мојата мајка


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Играчот од средината на репрезентацијата на Турција, Арда Туран, трпи бројни критики поради неговите настапи на Европското првенство.

Навивачите на Турција не се задоволни од она што го прикажува Турна, а посебно негодуваа после поразот од 3:0 во натпреварот против Шпанија.

Туран порача дека тој успеал да остане мирен на критиките, но откри дека навивачите ја расплакале неговата мајка.

“Се обидов да не заплачам и успеав. Сепак, навивачите ја расплакаа мојата мајка. Во натпреварот против Чешка се боревме за нашата држава и чест, заслужено победивме“- изјави Туран.