Фудбал

Никогаш нема да погодите кој играч има најмногу додавања во петте најдобри лиги во Европа!
0

Никогаш нема да погодите кој играч има најмногу додавања во петте најдобри лиги во Европа!

February 20th, 2017 | by Dare Smilanov
Дали некогаш би погодиле кој има најмногу точни додавања во петте најдобри лиги во Европа. Тоа е Франсис Кокелан, кој има...
Европските гиганти напаѓаат – Потврдена е голема понуда за Силва!
0

Европските гиганти напаѓаат – Потврдена е голема понуда за Силва!

February 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Претседателот на Монако, Василев потврди дека неколку клубови од Европа сакаат да го донесат Бернардо Силва. Овој фудбалер...
Познат е наследникот на Арсен Венгер во Арсенал?
0

Познат е наследникот на Арсен Венгер во Арсенал?

February 20th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Арсен Венгер по 20 години би можел на крајот на сезоната да замине од Арсенал. Иако 67-годишниот тренер нема намера да ја заврши...
Една од потенцијалните замени на Луис Енрике денеска потпиша нов договор со својот клуб!
0

Една од потенцијалните замени на Луис Енрике денеска потпиша нов договор со својот клуб!

February 20th, 2017 | by Dare Smilanov
Фудбалскиот клуб Реал Сосиедад денеска објави дека Еузебио Сакристан, нивниот тренер го продолжи договорот. Договорот на...

Кошарка

Мото Спорт

Нови правила, нови возбудувања – Ќе има голема борба помеѓу Ред Бул и Мерцедес
0

Нови правила, нови возбудувања – Ќе има голема борба помеѓу Ред Бул и Мерцедес

February 18th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Новата сезона во Ф1 сигурно ќе донесе многу возбудувања, но и нови...
Вилијамс го откри изгледот на новиот болид
0

Вилијамс го откри изгледот на новиот болид

February 17th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Вилијамс на крајот на наредната недела ќе го претстави изгледот на...
„Не се гледам себеси како лидер“
0

„Не се гледам себеси како лидер“

February 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Нико Хулкенберг изјави дека не се гледа себеси како нов лидер на тимот...
„Фандорне ќе биде добра конкуренција на Алонсо“
0

„Фандорне ќе биде добра конкуренција на Алонсо“

February 16th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Зек Браун, еден од главните луѓе во Мекларен, е убеден дека Фандорне ќе...

Тенис

 • ВТА Дубаи – Возњацки сигурна против Касаткина!
  0
  Тенис
  February 20th, 2017

  ВТА Дубаи – Возњацки сигурна против Касаткина!

  Денес се одиграа неколку натпревари на ВТА турнирот во Дубаи. Во еден од натпреварите Возњацки беше подобра од Касаткина со 2:0. Тенисерката од Русија која направи сензација на турнирот во Доха, овој пат не успеа да направи такво нешто и беше поразена од 10-та носителка...Read more

primulhkwplk