Фудбал

Пресметка на тренингот на Рома
0

Пресметка на тренингот на Рома

May 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Фудбалерите на Рома се подготвуваа за последниот натпревар против Џенова. Рома со победа во тој натпревар ќе осигура...
Младиот талент на мета на гигантите – Рома започна преговори со него!
0

Младиот талент на мета на гигантите – Рома започна преговори со него!

May 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Рома се вклучи во борбата за Патрик Шик. Овој 21-годишен фудбалер има понуди од најголемите италијански клубови и јасно е дека...
Веднаш по освојувањето на трофејот, тој започна да зборува за заминување!
0

Веднаш по освојувањето на трофејот, тој започна да зборува за заминување!

May 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Манчестер Јунајтед дојде до трофејот во Европа по победата против Ајакс во финалето, а кратко по натпреварот Рома зборуваше...
Падна договор – Мората е нов играч на Милан?!
0

Падна договор – Мората е нов играч на Милан?!

May 25th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Шпанскиот напаѓач Мората е нов играч на Милан. Овој одличен играч ја прифатил понудата на Милан и од наредната сезона ќе игра...

Кошарка

Мото Спорт

Враќање на Батон – Најлудата работа која можеше да ми се случи!
0

Враќање на Батон – Најлудата работа која можеше да ми се случи!

May 24th, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Светскиот шампион во Ф1 од 2009 година, Батон се враќа овој викенд. Иако...
НИКИ ХЕЈДЕН – Никогаш нема да бидеш заборавен
0

НИКИ ХЕЈДЕН – Никогаш нема да бидеш заборавен

May 23rd, 2017 | by stefan
Ники Хејден повеќе не е со нас. Последните пет дена траеше најважната...
Почина поранешниот Мото ГП шампион Ники Хајден!
0

Почина поранешниот Мото ГП шампион Ники Хајден!

May 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Американскиот возач Ники Хајден почина од последиците по сообраќајна...
Алонсо ќе стартува 5-ти на Инди 500!
0

Алонсо ќе стартува 5-ти на Инди 500!

May 22nd, 2017 | by Dejan Cvetkovski
Фернандо Алонсо успеа да стигне во квалификациите до 5-то стартно...

Тенис

I Like SuperSport
Или почекајте 20 секунди