„Фудбалот се игра поради вакви моменти„

December 18th, 2016 | by Dare Smilanov
„Фудбалот се игра поради вакви моменти„
Лига на Шампиони
0

Акрадијуш Милик, фудбалер на Наполи со својот тим во 1/8 од ЛШ за противник го добија Реал Мадрид.

Голем предизвик за Наполи ќе биде тоа. Играчите ќе играат против најдобриот фудбалер на светот Роналдо.

Наполи во овој натпревар нема да влезе со бело знаменце.

„Фудбалот се игра поради вакви моменти. Ова е голем предизвик за нас. Верувам во себе и моите соиграчи“ – изјави Милик

Пољакот е повреден и на теренот ќе се врати пред почетокот на месец Февруари.

Comments are closed.