АТП Ротердам – Димитров и Тим ги елиминираа браќата Зверев!

0

На програмата на турнирот во Ротердам беа одиграни неколку натпревари.

Доминик Тим се измачи, па мораше да стигнува и 1 сет негатива против Александер Зверев, но на крајот успеа да победи со 2:1 во сетови.

Димитров имаше негатива по првиот сет против Миша Зверев, но потоа успеа експресно да го победи со 6:2 и 6:4.

Цонга немаше проблеми против Милер, па со 2:0 во сетови се пласираше понатаму.

Останати резултати:

Share.