Мастерс Лондон: Рони преку Робертсон до ½-финале!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Легендарниот снукер играч Рони О`Саливан е првиот ½-финалист во Лондон.

О`Саливан кој во Лондон го брани трофејот, во дерби натпревар го победи Нил Робертсон со 6:3 во фрејмови.

Робертсон го започна добро дуелот, но на крајот О`Саливан го заврши во своја корист.

Рони во ½-финале ќе игра против Фу кој беше подобар од Ален.