Фудбалер на ПСЖ завршил во затвор – полиција го фатила „мртов пијан“!


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Фудбалерот на ПСЖ, Марко Верати, е уапсен поради возење на автомобил во алкохолизирана состојба.

Италијанскиот фудбалер е познат по својот жесток темперамент, па често добива жолти картони поради тоа.

Сепак, Верати во средата направил нов проблем, откако бил запрен од полицијата и било потврдено дека е пијан, па морал да оди во затвор за да се отрезни.

Францускиот шампион не излезе со соопштение за целиот случај, а ниту Италијанецот засега не даде никакви информации, но сигурно ќе добие казна и од полицијата и од клубот за ова однесување.