Ѓоковиќ конечно најде замена за Бекер?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ брзо најде замена за Борис Бекер, тврдат медиумите.

Освојувачот на 12 Грен Слемови наводно се договорил со Дарен Кејхил.

Тој ја раскина соработката со Халеп, а низ кариерата ги тренираше Агаси, Хјуит, Мареј, Ивановиќ, Вердаско и многу други.

Кејхил не ги демантираше овие тврдења на медиумите.

„Мислам дека Новак и Борис имаа многу добра соработка. 6 Грен Слемови во тек на 3 години е голем успех. Бекер го направи Новак посилен психички и физички.“