Алиоски фати ритам – втора асистенција за Ал-Ахли 🎥

Македонскиот репрезентативец Езгјан Алиоски игра фантастично во дресот на неговиот нов тим, Ал-Ахли, па стигна до втората асистенција во нивниот дрес.

Алиоски асистираше на натпреварот против Ал-Тае, откако претходно го испрати неговиот противник по „бурек“.

Македонецот досега во дресот на Ал-Ахли има две асистенции и два гола.