Нова војна помеѓу Пеп и Мурињо: Кој ќе победи во трката за феноменалниот Аргентинец?

0

Паоло Дибала, играчот кој отвара нова војна помеѓу Пеп Гвардиола и Жосе Мурињо.

Наводно, феноменалниот играч на Јувентус е на мета на ривалите од Манчестер.

А цената, повторно астрономска како што би можела да се нарече, во прашање се дури 100 милиони евра.

За Јунајтед, Дибала би бил замена за Ибра кој би можел да го напушти клубот, но не се отфрла ниту можноста да потпише Антоан Гризман. Но никогаш не се знае кај Мурињо, тој можеби има план да прави напад со Гризман и Дибала, а Јунајтед е и финансиски спремен за тоа.

Агуеро, Силва и Дибала тоа би бил огнен напад на Гвардиола, со подршка од Де Брујн, од таков Сити сите би се плашеле.

Инаку Дибала е голема желба и на Реал и Барса, така да не очекува една интересна трансфер сага.

Share.