Страшен тим можеше да има Дортмунд ако не продаваше играчи! (ФОТО)

0

Борусија Дортмунд овој јануари остана Пјер Емерик Обамејанг, кој се пресели во Лондон, во редовите на Арсенал.

„Милионерите“ овој јануари остана и без Марк Бартра, а претходното лето останаа и без Дембеле, кој замина во Барселона.

Сликата подолу прикажува еден страшен тим, кој тешко дека ќе имаше конкуренција во Европа.

Share.