Се собира старата дружина: Ѓоковиќ го враќа Бекер во тимот!?

0

По учеството на турнирите во Монте Карло и Барселона, Новак Ѓоковиќ ја продолжува сезоната во Мадрид, каде што од 6 до 13. мај се игра четврттиот по ред Мастерс во 2018. година.

Ѓоковиќ неодамна во тимот го врати Вајда и кондициониот тренер Фил Грич, а тимот не е комплетен, ако не се врати Борис Бекер.

„Враќањето на Бекер ќе биде разгледувано подоцна, но тоа не е прашање за мене. Борис секогаш беше добар во анализата и имаше натпреварувачки дух“, вели Грич.

Advertisements
loading...
Share.