Вардар загуби од ПСЖ во борба за третото место!

0

Ракометарите на ПСЖ го победија македонскиот шампион Вардар на Ф4-турнирот во Келн со 29-28, по голема борба која траеше 60 минути.

Првото полувреме го доби Вардар, кој замина на полувреме со еден гол предност (15-14), ново продолжението следуваше пресврт на Французите.

Најдобар кај ПСЖ беше Недим Ремили со девет постигнати гола додека кај Вардар најдобар беше Лука Циндриќ со седум гола.

Advertisements
loading...
Share.