Згодна манекенка го остави Раониќ поради поранешен играч на Милан (ФОТО)

Атрактивната манекенка од Канада, Дениел Кнудсон го остави Милош Раониќ и сега е во врска со бразилскиот фудбалер Александре Пато.

Тие двајца неодамна беа заедно во Париз, а медиумите пишуваат дека Дениел се разделила со Раониќ пред неколку месеци.

Наводно, таа го измамила со Џастин Бибер, кој „полудел“ кога ги видел нејзините фотографии.

Wanderlust with you … 🌏🌍🌎 #capri #italy #grateful

A post shared by 🇨🇦Danielle Knudson (@danielleknudson1) on

Advertisements