Бивш вардарец предизвика тепачка меѓу ракометарите на Војводина и Партизан (Видео)


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Војводина и Партизан одиграа епски натпревар во првата финална средба за шампион на Србија, а по продолженија славеа ракометарите на Војводина.

Натпреварот, сепак, ќе се памети по инцидентот во првото полувреме, кога се степаа ракометарите на двете екипи.

Во 26. минута по еден груб старт на поранешниот ракометар на Вардар, Вук Лазовиќ се случи вистински хаос на теренот.