Најнови вести

Лукаку го врати Интер во борба за нокаут-фаза, Марсеј конечно победи во ЛШ! 🎥

Интересна вечер во Лигата на шампионите е зад нас. Еден од натпреварите со најголемо значење вечерва го играа Борусија Менхегладбах и Интер. После победата...

Вистината за Марадона ја раскажа Роналдо: Мене ми остави еден часовник за спомен…

Многумина се прашуваа зошто Диего Марадона носи два часовници на раката. Некои познати личности носат затоа што сметаат дека е модерно, но Аргентинецот имал...

Зидан по распадот од Шахтјор: Нема да поднесам оставка!

Реал Мадрид играше во нокаут-фазата во Лигата на шампиони веќе 24 години по ред, но сега се соочува со елиминација во групната фаза. „Кралевите“ по...

Премиерлигата за првпат поради ковид-19 откажа натпревар!

Поради голем број заразени со ковид-19 во Њукасл, се откажа натпреварот против Астон вила, кој претходно беше закажан за петок. Ковид-19 го нападна премиерлигашот, па...

Познато што му е потребно на Реал Мадрид за пласман во нокаут-фазата на ЛШ!

Реал Мадрид беше изненаден вечерва од Шахтјор со 0-2 на гостински терен и така шпанскиот шампион си направи проблеми пред последното коло од групната...

„Да знаете каде почина Марадона, и вие исто ќе завршевте!

Диего Марадона почина во средата, но обвинителството во Аргентина почна истрага и нареди да се пребара клиниката и домот на личниот доктор, Леополд Луке. За...

Реал Мадрид се посрамоти од Шахтјор, се наоѓа на праг до елиминација од ЛШ?...

Реал Мадрид испушти можност да се пласира во нокаут-фазата на Лигата на шампиони (ЛШ), откако во петтото коло од групната фаза загуби од Шахтјор...

Барселона без три ѕвезди ќе гостува во Будимпешта

Барселона обезбеди пласман во следната фаза од натпреварувањето во Лигата на шампиони, а во петтото коло ќе се соочи против Ференцварош во Будимпешта, каде...

Тенисер доби суспензија од осум години поради местење мечеви!

Шпанскиот тенисер Енрике Лопез е суспендиран на осум години поради местење натпревари во 2017 година. Лицата од АТП соопштија дека Лопез во текот на суспензијата...

Грожан мина низ пекол: Се сетив на Ники Лауда, моите деца и си реков...

Возачот на Хас, Роман Грожан мина низ вистински пекол на последната трка во Бахреин, кога неговиот болид заврши во ѕидот и експлодираше. сцената беше навистина...