Челси остана без договорено засилување поради друг премиерлигаш


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Новинарот Фабрицио Романо објави дека Челси залудно се радуваше дека ќе го купи бразилскиот фудбалер Педро Лима.

Лима прифати трансфер во Стразбур, по што требаше да се пресели во Челси, меѓутоа Вулверхемптон го премисли младиот бразилски десен бек.

Вулверхемптон ќе платат 10 милиони евра за десниот бек, а Лима наскоро треба да ги помине медицинските тестови.