Цепелинот на Талески и Моралес е меѓу најдобрите во СЕХА-лигата (Видео)


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Македонскиот шампион Вардар ја загуби шансата да заигра на Ф4-турнирот во СЕХА-лигата, откако беше поразен од Нексе, додека Пелистер го совлада Мешков Брест и ќе игра во завршницата на натпреварувањето.

По четвртфиналните натпревари дојде време за најдобрите голови, кои ги објави СЕХА-лигата, а еден од најатрактивните беше на Филип Талески и Куни Моралес.

Цепелинот на Талески и Моралес го освои второто место во листата со најдобри погодоци во СЕХА за четвртфиналето.