Димитриоски со атрактивен гол ја крена цела сала на нозе (Видео)


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Македонскиот ракометар Димитар Димитриоски игра одлично во дресот на Ваљадолид и постигна седум голови во победата против Чисне од 35-31.

Еден од головите на Димитриоски беше вистинска атракција и успеа да ја крене цела сала на нозе.

Вториот Македонец во екипата, Дарко Димитриевски постигна шест гола за Ваљадолид.