Дончиќ за натпреварите во НБА се „загрева“ со песна на Тоше Проески (ФОТО)

Словенецот Лука Дончиќ сезонава игра фантастично во дресот на Далас Маверикс, па по одличниот старт на сезоната, неговиот тим има големи шанси да обезбеди плејоф во НБА-лигата.

Словенечкиот кошаркар ја објави листата со песни со кои се „загрева“ за натпреварите на неговиот тим, а една од нив е од најдобриот македонски пејач, Тоше Проески, инаку станува збор за песната „Чија си“.

На листата се наоѓаат уште неколку шпански песни, како и некои од Џеј Рамадановски, Жељко Самарџиќ и МС Стојан.