Гејн преживеа нокаут, па го претепа ривалот (Видео)

Францускиот ММА-борец, Сирил Гејн и неговиот колега Таи Туивас приредија одлична борба минатата ноќ.

Гејн влезе како фаворит во борбата, но во втората рунда мораше да се спасува, откако преживеа нокаут.

Таи испрати удар кој за малку ќе го нокаутираше Гејн, но тој се врати и ја искористи ситуацијата, па му удри ќотек на противникот.