Како изгледал Јокиќ кога бил бебе? (Фото)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Никола Јокиќ е на добар пат да го освои шампионскиот прстен во НБА-лигата заедно со Денвер нагетс, а веќе урна и голем број рекорди и затоа важи за еден од најдобрите кошаркари во најсилната кошаркарска лига.

На социјалните мрежи се појави фотографија од Јокиќ додека бил бебе, а истите може да се погледнат на сајтот на ФИБА.