Кристал Палас ангажираше уште едно респектабилно засилувања


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Откако беше објавено дека Андрос Таусенд пристигна во Кристал Палас, само неколку часа подоцна клубот официјализираше уште еден голем трансфер.

Искусниот француски голман Стив Манданда потпиша тригодишен договор со Кристал Палас во кој пристигна од Олимпик Марсеј.

Во клубот од “Велодром” Манданда ги помина последните девет сезони и бранеше на вкупни 443 натпревари. Манданда во овој момент е со својата репрезентација на Европското првенство, а договорот ќе биде потпишан после завршувањето на ЕП.