Ливерпул добива богати газди од Блискиот Исток?


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Англиските медиуми пишуваат дека Ливерпул оди на продажба, а веќе почнаа да пристигнуваат понуди за поранешниот европски шампион.

Раководството на Ливерпул наводно разговарало со двајца потенцијални газди, а „Дејли Мејл“ објави дека богати бизнисмени од Саудиска Арабија и Катар сакаат да го купат премиерлигашот.

Двете групи се приватни компании, односно не се во државно сопствеништво, а наводно бизнисмените нудат три милиони фунти за да го преземат клубот.