Марадона го најави мечот на Ноле: Шварцман веќе е шампион затоа што… (ФОТО)

Аргентинската легенда Диего Марадона ќе му даде поддршка на Диего Шварцман во финалето на Мастерсот во Рим, каде што ќе се соочи против Новак Ѓоковиќ.

Марадона на духовит начин му даде мотив на неговиот сонародник. Шварцман успеа досега да елиминира неколку добри тенисери, меѓу кои и „кралот на земјата“, Рафаел Надал.

Натпреварот меѓу Шварцман и Ѓоковиќ се игра од 17 часот, а Марадона го најави мечот во свој стил.