Мареј ќе го пропушти Вимблдон и ќе ја заврши кариерата!?


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Британскиот тенисер Енди Мареј веќе некое време се мачи со повреди, а така е и пред Вимблдон.

Мареј до последен момент ќе ги чека советите од докторите, по што ќе донесе одлука дали ќе настапи на Вимблдон, но сè поверојатно е дека ќе го пропушти турнирот.

Англиските медиуми пишуваат дека тоа би значело и крај на кариерата за поранешниот светски рекет број еден.