Милан слави 120. роденден: Ќе се продаваат специјални дресови (ФОТО)

Милан месецов слави 120 години од постоење, а клубот во таа чест подготви и специјални дресови, кои ќе бидат пуштени и во продажба за фановите.

Спонзорот на Милан денеска на официјалната страна објави како ќе изгледаат специјалните дресови во кои фудбалерите ќе играат на мечот против Сасусоло на 15 декември.

Исто така, Пума соопшти дека во продажба ќе бидат пуштени само 1899 дресови во знак на годината кога клубот е формиран.

View this post on Instagram

Here’s to 120 years of @acmilan 🔑🔴⚫️

A post shared by PUMA Football (@pumafootball) on