Наместо ѕвезда, нападот на Челси ќе го води – анонимус!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Англискиот гигант Челси во изминатиот период се поврзуваше со голем број напаѓачи, меѓу кои се Виктор Осимен, Александер Исак, но и играчи како Нико Вилијамс и Мајкл Олисе, но премиерлигашот на крајот мораше да се задоволи со анонимус.

Челси нема да продолжи со преговорите за Исак затоа што напаѓачот е премногу скап за Тод Боели, односно Њукасл бара 120 милиони евра.

Воедно „сините“ се откажаа и од Олисе и Вилијамс затоа што не сакаат да ги исполнат високите барања на фудбалерите.

Премиерлигашот, сепак, во меѓувреме се засили со Марк Гују од Барселона за шест милиони евра и се очекува младиот напаѓач да добие шанса во тимот на „сините“.