Навивач на Чаир нападна кошаркар на Работнички (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Мечот од деветтото коло во македонскиот шампионат меѓу Чаир 2030 и Работнички беше прекинат затоа што навивач на домаќините влезе на теренот и нападна гостински кошаркар.

Навивачот на Чаир го нападна Ерик Нотиџ од Работнички, по што реагираа кошаркарите на двете екипи за да спречат ескалација на ситуацијата.