Неочекувани гости ја посетија репрезентацијата на Шпанија во хотел


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Фудбалската репрезентација на Шпанија утрово ја посетија официјални лица од УЕФА.

Причината за нивното ненајавено доаѓање е допинг тестот на кој беа повикани десет фудбалери на Црвената фурија, од кои се зеде примерот од крв и урина.

„Тестирањата поминаа без инциденти, се е регуларно“, порачаа од Фудбалскиот сојуз на Шпанија.

Имињата на десетмината фудбалери кои беа подлегнати на тестирања не се објавени.