Ноер спречи тепачка меѓу Кимих и тренер во тунелот (Видео)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Баерн Минхен доживеа пораз од Бохум со 2-3 и тоа беше тежок удар за актуелниот шампион кој ја губи трката за титулата во Бундеслигата.

Ова предизвика дополнителна нервоза и тензии во редовите на баварскиот гигант, па за малку беше избегнат физички контакт меѓу Џошуа Кимих и помошникот Золт Лев.

„Билд“ пишува дека Кимих се скарал со Лев, а голманот Мануел Ноер морал да интервенира за да спречи тепачка.