Нов судир, навивачи на Лион напaднаа навивачи на Англија (ВИДЕО)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Нов ден на Европското првенство и нов инцидент помеѓу навивачките групи.

Имено, во Лион дошло до судир помеѓу навивачите на францускиот клуб и навивачите на Англија. “Домаќините” фрлале кон Англичнаите со шишиња, но започнале да бегаат откако една група англиски навивачи тргна кон нив.

Сепак, еден Французин не успеа да им помогне на навивачите на Англија и изгледа дека токму тој го извлече “најдебелиот крај”.