Објавени платите на ракометарите на Вардар: Карачиќ земал најмногу пари од „црвено-црните“ (ВИДЕО)

На Јутјуб беше објавено видео во кое се покажува движењето на платите во Вардар во последните десет години, а убедливо на врвот беше Игор Карачиќ.

Ако може да се верува на бројките кои беа објавени во видеото на Јутјуб, тогаш Вардар најголема плата му дала на Карачиќ, која изнесувала 15.500 евра месечно, а зад него следат Тимур Дибиров со 15.000, како и Даинис Криштопанс со исто толку голема плата.

Потоа е Арпад Штербик со 14.800 евра месечна плата, па Лука Циндриќ со 12.500 евра во топ-5.