Повредениот Брансон го наполни кошот на Индијана (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Њујорк никс славеше против Индијана пејсерс со 130-121 и поведе со 2-0 во полуфиналето на плејоф-серијата, а одличен на паркетот беше повредениот Џејлен Брансон.

Брансон се бореше храбро за Њујорк и постигна 29 поени, кои му беа доволни на тимот за победа против Индијана.

Освен Брансон, проблеми имаше и Оџи Ануноби кој за 28 минути постигна 28 поени, но во второто полувреме не заигра поради повреда.