Рашфорд испрати порака до раководството на Јунајтед: Се надевам ќе играм со него…


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Маркус Рашфорд призна дека би сакал да игра со Џејдон Санчо во редовите на Манчестер Јунајтед.

На големо се шпекулира дека фудбалерот на Борусија Дортмунд ќе го засили Манчестер Јунајтед во летниот преоден рок. Наводно „ѓаволите“ веќе се договориле со играчот и сега се очекува само да се договорат со тимот на Борусија Дортмунд.

„Очгигледно ќебиде многу добро ако дојде, Санчо е феноменален играч, играч од новата генерација. Возбудливо е  да го гледаш неговиот напредок. Се надевам дека ќе играме заедно во Манчестер Јунајтед“- изјави Рашфрд.