Реал Мадрид го оштетил трофејот од Лига на шампиони (Фото)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Шпанскиот гигант Реал Мадрид го освои трофејот во европскиот Суперкуп, а на почетокот на дуелот против Ајнтрахт Франкфурт беше забележано дека титулата од Лигата на шампиони е оштетена.

Трофејот на „кралевите“ беше изложен, но истиот бил оштетен од засега непозната причина, додека немаат коментар ниту од самиот тим.