Ристовска ја наполни мрежата на Волгоград!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ЦСКА Москва славеше и по вторпат во домашниот шампионат, и тоа овој пат против Волгоград со 33-21, а одличен меч одигра македонската репрезентативка Сара Ристовска.

Ристовска беше најдобар стрелец на теренот со шест гола од шест обиди во првото полувреме.

ЦСКА Москва претходно ја совлада Астраханочка во рускиот шампионат, а подобра беше и од Ростов Дон во Суперкупот на Русија.