Иако имаше очајна вечер, Роналдо со одличен гест расплака навивач!


Дерби во Англија, Столе против кралевите во Мадрид ↓↓↓


Кристијано Роналдо се претвори во една голема фрустрација во текот на мечот со Австрија, бидејќи не успеа да постигне гол од многу изгледни шанси, а притоа промаши и пенал.

Фудbалерот на мадридски Реал на крајот на мечот сепак остана доследен до принципите поради кои неговите навивачи го обожаваат.

„Секогаш се сликам со навивачите кои тоа го сакаат. И јас некогаш бев ист и ги гледав во идолите“, рече соевремено Роналдо.

Еден навивач на стадионот во Париз дотрча до него за да направи селфи, а редарите тргнаа да го остранат. Португалецот јасно им рече да сочекаат, додека нервозното момче тресејќи пробуваше да ја намести камерата.

И покрај тоа што имаше очајна вечер, Роналдо стрпливо сочека, а после фотографирањето го напушти теренот.