Севиља доведе играч за 18 милиони евра


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Шпанскиот клуб го ангажираше фудбалерот на Сампдорија.

Пред неколку дена беше постигнат договор, а сега се е и потврдено, Хоакина Кореа наредната сезона ќе настапува за Севиља.

Овој 21 годишен напаѓач е продаден за 13 милиони евра и плус пет во бонуси, а со Севиља ќе потпише договор на пет години.

“Кореа е официјално фудбалер на Севиља”- пишуваше на официјалниот Твтиер профил на овој клуб.