Славевски стана светски првак: Македонија е земја на шампиони!


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Гого Славевски е светски шампион во велтер категорија во борбите со голи раце во БКФЦ верзијата, откако го совлада Џејк Лидзи со едногласна одлука на судиите.

Скопјанецот веќе една деценија се бори и конечно се искачи на врвот со шестата победа во шестиот меч во спортот.

„Радувајте се Македонци, остваривме историја. Македонија е мала држава, со едвај два милиони жители и навистина е тешко од таму да се стане најдобар во светот, но успеав затоа што сме земја на шампиони“, кажа Славевски.